MENU  

 
Peniaze :::
História peňazí :::
Funkcia peňazí :::
Dnešné peniaze :::
Rast peňazí :::

 

 
 
   RAST PEŇAZÍ  
 
 

Peniaze môžu rásť, dobrou investíciou nepochybne získate, zlou strácate. Investovanie peňazí do fondov a spoločností, ktoré s nimi ďalej nakladajú a prinášajú vám zisk, to je najväčší bussines dnešnej doby. Financie, investície a podobne sú pre majetnejších ľudí zdrojom nie obživy ale bohatstva.

Bežný ľudia sa oprávnene boja nakladať s ťažšie zarobenými menšími obnosmi tak riskantne ako sa tomu deje na finančnom trhu.  Prečo je tak kolísavý a nebezpečný môže charakterizovať stručne povedaná nejasná budúcnosť vo svete a na trhu. Niekto môže investovať do nehnuteľností, to však nemusí vedieť že v danej krajine príde vojnový konflikt a hodnota budov klesne.  Prípadne sa v lokalite budovy vystavia priemyselná zóna a taktiež nehnuteľnosť stráca na lukrativite. Investícia do akciového trhu napríklad jednej značky automobilov môže znamenať zisk, ale po prvých správach v médiách o nekvalitnom stroji a nebezpečnosti výbavy automobilu sa začne strácať aj záujem klientov o neobľúbenú značku a hodnota akcii klesá. Laicky povedané, finančný trh je veľmi nestály. Investícia sa nedá v počiatku odhadnúť, či sa vráti alebo sa nestane krach. Je to vysoký adrenalín ale pre mnohých aj zábava.

Napríklad v čase vojen sa potrebovalo vytlačiť viac bankoviek ako bolo krytých. Vláda však v takomto prípade mohla banke krok umožniť, v prípade že banka poskytla vláde pôžičku. Mier sprevádzala deflácia a inflácia bola skôr zriedkavou. Čo sa stalo v 1. Sv. vojne je už trochu  tvrdšia záležitosť. Aj hospodárska kríza spravila svoje a návrat k možnostiam o ktorých sme pred cvhvíľou písali bol neúplný a chybný. V tomto období a po ňom mnohé ekonomiky sveta opúšťajú od uchovávania financií v zlate.

 

 

© 2009 - n-games.eu,  rosy all right reserved L222 2009